Reklama
Reklama

Autostrada A2: wiózł na naczepie 24 tony torfu. "Zagrożenie dla ruchu"

fot. WITD

Ludzka fantazja nie zna granic.

We wtorek inspektorzy transportu drogowego z Konina zatrzymali do kontroli pojazd członowy składający się z ciągnika siodłowego oraz naczepy. Łotewski przedsiębiorca wykonywał nim przewóz ładunku z Łotwy do Niemiec.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Na podstawie szczegółowej kontroli ładowni inspektorzy stwierdzili, że w naczepie z tak zwaną burto firanką przewożony był luzem ładunek torfu w ilości około 24 ton. Zdziwienie inspektorów było duże, ponieważ tego typu ładunek zwykle jest przewożony na wywrotkach. Kierowca wyjaśnił, że na miejscu załadunku nikt go nie poinformował o kategorii przewożonego ładunku, a on sam podstawił dodatkowe płyty mające zabezpieczyć sypki torf przed wydostawaniem się poza pojazd - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Zabezpieczenia nie były zbyt solidne - płyty i poprzeczki były już mocno powyginane i zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego. Inspektorzy zakazali kierowcy dalszej jazdy i nałożyli na niego 500 złotych mandatu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro