Reklama

Szpital w Puszczykowie: zakażenia wśród personelu, jeden z oddziałów wstrzymał przyjęcia

fot. bip.powiat.poznan.pl
fot. bip.powiat.poznan.pl

Koronawirus utrudnia pracę szpitala w Puszczykowie

Jak poinformowała Marzena Rutkowska-Kalisz, od początku miesiąca zakażenia rozpoznano u dwojga pacjentów (jedna osoba z Oddziału Internistycznego i jedna z Oddziału Kardiologicznego). Pacjenci przebywają obecnie w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej.

- Aktualnie zakażenia rozpoznano u 4 pracowników Szpitala. Dwóch lekarzy z Oddziału Urologicznego, 1 pielęgniarki z Oddziału Kardiologicznego i 1 pielęgniarza z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej.Ponadto z uwagi na kontakt z chorymi i pracownikami, po dokonaniu wywiadu przez SANEPID, 4 pielęgniarki zostały skierowane na kwarantannę (z oddziału Kardiologicznego) i 19 osób pozostaje w nadzorze epidemiologicznym (z Oddziału Internistycznego i Kardiologicznego) - dodała.

Do odwołania wstrzymano przyjęcia w Oddziale Urologicznym. Po każdym wykryciu przypadku koronawirusa szpital wdrażał odpowiednie procedury, pozostawano również w kontakcie z Sanepidem.

Lekarze z Puszczykowa przypominają, że najlepszą ochroną przed zakażeniem jest przestrzeganie zasad dystansu społecznego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro