Reklama
Reklama

Tak mogą wyglądać wnętrza najwyższego poznańskiego budynku

fot. The Design Group

Andersia Silver powstaje na placu Andersa w centrum Poznania.

Latem w końcu rozpoczęła się budowa najwyższego poznańskiego budynku - Andersia Silver. Będzie mieć 116 metrów wysokości, w tym 3 kondygnacje podziemne i 26 naziemnych. W środku zaplanowano hotel, restauracje i biura. Obiekt ma być gotowy w 2023 roku, a jego projekt powstał w Pracowni Projektowej dr Ewy i dr Stanisława Sipińskich. Całość będzie kosztować ponad 250 mln euro.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Choć obiekt dopiero powstaje, już projektowane są jego wnętrza. Koncepcję tego, jak mogą wyglądać niektóre przestrzenie w budynku stworzyli projektanci z The Design Group. - Zespół architektoniczny w składzie: Martyna Bosek, Marta Konarska, Karolina Kózka oraz Konrad Krusiewicz, stworzył dla Andersia Silver koncepcję wnętrz recepcji, biurowych open space'ów oraz restauracji dla pracowników - podaje pracownia.

Jak mają wyglądać wnętrza? Projektanci chcieli, by były nowoczesne i przytulne. W środku zestawiono różne tekstury, wykorzystano trójwymiarowość wzorów np. na betonie. - W recepcji postawiono na dekoracyjne elementy. Projektanci połączyli tu ze sobą elegancki i industrialny styl. W open space'ach znajdziemy dużo zieleni i miękkich tekstur wprowadzających domowy klimat. Zadbano także o ich odpowiednią akustykę poprzez wprowadzenie tapicerowanych paneli. Tu swoje miejsce mają także tzw. team roomy, wydzielane przez kotary. Projektanci postawili też na jasną i otwartą restaurację dla pracowników. To właśnie tu dominuje naturalne drewno, co oddaje domowy klimat - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro