Reklama
Reklama

Rośnie bezrobocie w Poznaniu i powiecie poznańskim

fot. Urząd Statystyczny Poznań

Poznański Urząd Statystyczny przedstawił dane za sierpień.

Jak wynika z danych GUS, stopa bezrobocia w Polsce na koniec sierpnia wynosiła 6,1% i jest to poziom taki sam jak w lipcu. Także w Wielkopolsce bezrobocie od miesiąca jest na takim samym poziomie - 3,7%. Bezrobocie rośnie jednak w naszej okolicy.

- W sierpniu najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: konińskim (9,7% wobec 7,9% w sierpniu ub. roku), słupeckim (8,1% wobec 6,6%) i chodzieskim (7,8% wobec 6,1%). Najniższą stopą wciąż wyróżniał się Poznań (1,8% wobec 1,2%) oraz powiaty poznański (1,9% wobec 1,2%) i kępiński (1,9% wobec 1,7%) - czytamy w opracowaniu US Poznań. Choć Poznań wciąż notuje najniższe bezrobocie w województwie, w ciągu miesiąca stopa bezrobocia podniosła się zarówno w mieście, jak i powiecie o 0,1%.

- W porównaniu z lipcem bieżącego roku wzrost stopy bezrobocia obserwowano w 10 z 35 powiatów (największy w Koninie - o 0,2 p.proc.), a spadek w 9 (najgłębszy w chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, ostrowskim i wągrowieckim - po 0,2 p.proc.). W ciągu roku stopa bezrobocia zwiększyła się we wszystkich powiatach, najbardziej w pleszewskim (o 1,9 p.proc.), a najmniej w kępińskim (o 0,2 p.proc.) - wynika z danych US Poznań.

W sierpniu do urzędów pracy wpłynęło mniej ofert zatrudnienia niż w lipcu, choć i tak jest to więcej niż przed rokiem. - W końcu sierpnia na 1 ofertę pracy przypadało 10 bezrobotnych, podobnie jak przed miesiącem (przed rokiem 8).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro