Reklama
Reklama

Ławica: w okolicach kościoła zbierają podpisy pod projektem "Stop LGBT". Parafia się odcina

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Parafia zapewnia, że nic o akcji nie wie.

Po niedzielnej mszy św. łamany jest zakaz wydany przez arcybiskupa Gądeckiego, co do zbierania podpisów przeciwko marszom równości w ramach inicjatywy jawnie wymierzonej przeciwko osobom LGBT. Zbierający postulują, że zbierają podpisy przeciw profanacji, ale baner rozwiewa wątpliwości - pisze nasz Czytelnik i dodaje, że akcja odbywa się na Ławicy w okolicach kościoła Objawienia Pańskiego.

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do parafii. Proboszcz zaprzecza i zapewnia, że nic na ten temat nie wie. Nie mamy z tym nic wspólnego, stosujemy się do decyzji przekazanych nam przez abp Stanisława Gądeckiego i na terenie naszej parafii takie działania nie mają miejsca - mówi ks. kan. Sebastian Kujawa, proboszcz parafii pw. Objawienia Pańskiego w Poznaniu.

Przypominamy. To biskup decyduje, czy na terenie kościelnym w danej archidiecezji można zbierać podpisy pod konkretnym projektem. Metropolita poznański nie zgadza się, by promować na terenach kościołów w naszej archidiecezji projekt "Stop LGBT". Poinformowano o tym proboszczów w specjalnym liście.

Podobne zbiórki poparcia obywatelskiej inicjatywy #StopLGBT trwają w całym kraju. W sierpniu projekt ustawy przedstawiła Fundacja "Życie i Rodzina" Kai Godek. Jej głównym punktem jest zakaz parad równości. Niezgodne z prawem miałyby być wszelkie manifestacje, których celem jest między innymi kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro