Reklama
Reklama

Dziki grasują na Umultowie. Wychodzą na jezdnię i utrudniają ruch

fot. Patryk Marciniak
fot. Patryk Marciniak

O trudnej niebezpiecznych sytuacja poinformował nas Czytelnik.

Na Umultowie pojawia się coraz więcej wiatach dzików, nie boją się już nie tylko ludzi ale również samochodów. Może to wpływać na utrudnienia w ruchu tak jak na ulicy Umulktowskiej na wysokości przejazdu kolejowego coraz częściej można takie sytuacje napotkać - pisze.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dziki ostatnio bardzo często pojawiają się w różnych częściach naszego miasta. Pamiętajmy, że takie spotkania mogą być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku. Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.27 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro