Reklama
Reklama

Ruszają nowe inwestycje nad Wartą. Będzie łatwiej się poruszać

fot. PIM

Pojawi się nowy łącznik przy moście Chrobrego

Nowy łącznik, nad którym niebawem ruszą prace powstanie w rejonie tzw. Cypla. Będzie umożliwiał zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego, czyli od ul. Estkowskiego do rejonu zaplecza przystani w Starym Porcie. Tam połączy się z istniejącym odcinkiem Wartostrady, który biegnie pod mostem do ul. Czartoria.

W przyszłym tygodniu przekażemy wykonawcy plac budowy, roboty potrwają do końca tego roku. Łącznik powstaje z myślą o pieszych i rowerzystach, dzięki inwestycji poprawi się dostęp do Wartostrady. Dodatkowo przy wybudowanym przez nas w ubiegłym roku zapleczu przystani powstaną schody prowadzące do ul. Estkowskiego - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Oprócz budowy łącznika i schodów na skarpie, zadanie obejmuje również remont dojścia do istniejących schodów prowadzących na brzeg rzeki. Nowa infrastruktura nad Wartą będzie oznakowana, oświetlona i objęta monitoringiem wizyjnym.

Podpisano także umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu na przebudowę odcinka wzdłuż wschodniego brzegu rzeki, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I. Zadanie dotyczy zaprojektowania, a później przebudowy istniejącej ścieżki pieszo-rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym rzeki i w znacznej części biegnie przez Park nad Wartą. To odcinek liczący w sumie ponad 1,8 km długości. Dziś ścieżka dla pieszych i rowerzystów jest tam nierówna i spękana. Po przebudowie będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo za sprawą m.in. nowej nawierzchni, monitoringu, oświetlenia i małej architektury. Przewidziana szerokość trasy to 6 metrów z podziałem na ścieżkę rowerową i część pieszą. Priorytetem przy modernizacji będzie zachowanie w jak najszerszym możliwym zakresie drzew. Realizacja prac budowlanych planowana jest na 2021 r. - informują przedstawiciele PIM.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro