Reklama
Reklama

Pracownicy żłobków i przedszkoli spotykają się z agresją rodziców: "nie chcą zasłaniać ust i dezynfekować rąk"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Katrina_S / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Katrina_S / pixabay.com

Na sprawę zwraca uwagę jeden z pracowników poznańskiej placówki.

- W przedszkolach i żłobkach przed wejściem do obiektu obowiązuje dezynfekcja rąk i zasłanianie twarzy maseczką. Niestety z dnia na dzień rośnie liczba osób, które próbują nie stosować się do zaleceń, podważają decyzje dyrekcji. Rodzice stają się coraz bardziej agresywni, a swoją frustrację wyładowują na niewinnych pracownikach, którzy wykonują swoje obowiązki służbowe - pisze do nas czytelnik.

- Co gorsze, nasza oświata w Poznaniu, jak została poinformowana o ciężkich przypadkach rodziców, którzy są agresywni, umywa ręce. Najpierw każą pracownikom stać na wejściu i kazać wszystkim zakładać maski i dezynfekować ręce, a jak znajdzie się oporny, to oświata odpowiada "trudno". Rodzice potrafią przyjść z ustawami, z konstytucją RP. Jak rząd, oświata, Minister Edukacji dbają o nauczycieli, pracowników administracji, obsługę przedszkoli, żłobków i szkół? Niestety mimo coraz większej liczby zarażeń, przybywa też korona sceptyków - kończy podkreślając, że każdego dnia w jego placówce zdarza się kilku agresywnych rodziców, którzy za nic mają wprowadzone wytyczne.

Sytuacja epidemiologiczna w Poznaniu i powiecie od kilku dni się pogarsza. Apelujemy o rozsądne zachowanie i stosowanie się do obostrzeń wprowadzonych w placówkach edukacyjnych. Jeśli nie będziemy tego robić, wszystkich nas czekać będą jeszcze większe obostrzenia wprowadzone odgórnie nie tylko w szkołach, przedszkolach czy żłobkach, ale wszędzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro