Reklama
Reklama

Na ulicy Małeckiego ruszają przygotowania do wprowadzenia SPP

fot. ZDM
fot. ZDM

W przyszłym tygodniu rozpoczną się nasadzenia zieleni oraz wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.

Nowa zieleń pojawi się na odcinku ulicy Małeckiego pomiędzy Rynkiem Łazarskim i ulicą Strusia. Prace podzielono na dwa etapy. - Pierwszy z nich obejmie zachodnią stronę ulicy (od strony ul. Głogowskiej) i rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, 6 października. Od tego dnia, przez kolejne dwa tygodnie obowiązywać będzie tutaj zakaz zatrzymywania się, obejmujący również wyznaczone miejsca postojowe. W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest na 12 października, prace ruszą również po wschodniej stronie ul. Małeckiego i będą wiązać się z podobnym ograniczeniem parkowania. Dodatkowo od 6 października odcinek od ul. Strusia do Rynku Łazarskiego objęty będzie zakazem ruchu, z wyłączeniem dojazdu do posesji. Utrudnienia powinny zakończyć się z końcem października - zależeć to będzie m. in. od warunków atmosferycznych - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Przy ulicy zasadzone zostaną drzewa (14 platanów), 500 roślin cebulowych (hiacynty), a także 430 krzewów róż i trzmieliny. Od wschodniej strony ulicy drzewa nie będą sadzone ze względu na podziemną infrastrukturę. - Odbrukowana przestrzeń, w której umieszczone będą rośliny, zostanie ogrodzona drewnianymi słupkami. W związku z tym, że okres sadzenia drzew przypada na drugą połowę listopada, platany na ul. Małeckiego pojawią się na samym końcu, już po zakończeniu pozostałych robót - dodaje.

Dodatkowo będą tu prowadzone prace związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania. Pojawią się parkomaty, budowane też będzie przyłącze cieplne do jednego z budynków. - Zakończenie nasadzeń i budowy przyłącza cieplnego umożliwi wykonanie docelowego oznakowania poziomego i pionowego dla tej ulicy, objętej SPP. Oznacza to, że ul. Małeckiego będzie jednokierunkowa od ul. Strusia w stronę rynku Łazarskiego, z możliwością przejazdu mieszkańców do ul. Calliera. Parkowanie na ul. Małeckiego będzie odbywać się skośnie po zachodniej stronie oraz równolegle po stronie wschodniej. Wprowadzony zostanie także kontraruch rowerowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro