Reklama

Zakończono wszystkie prace na wiadukcie PST Szymanowskiego

fot. PIM
fot. PIM

Zakończyły się prace związane z remontem wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Obecnie przeprowadzane są odbiory końcowe. - Obie wyremontowane nitki wiaduktu są w pełni przejezdne od czerwca, w ostatnich tygodniach prowadzono jedynie drobne prace wykończeniowe. Cieszymy się, że nowatorska nawierzchnia na pasach dla autobusów dobrze spisała się latem. Zaobserwowaliśmy, że połączenie wysokich temperatur i ciężaru pojazdów komunikacji miejskiej nie wpłynęło negatywnie na jakość jezdni - powiedziała Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na pasach dla autobusów, po raz pierwszy w Poznaniu, zastosowano nawierzchnię typu Densiphalt. Łączy ona właściwości betonu i asfaltu - jest bardziej elastyczna niż pierwszy materiał i wytrzymalsza niż drugi.
W ramach inwestycji wyremontowano nawierzchnię, wymieniono balustrady, krawężniki czy schody. Z kolei ruch rowerowy poprowadzono pasami dla autobusów.

- W ramach inwestycji zmienił się także spód wiaduktu, czyli część nad przystankiem tramwajowym i torowiskiem. Prace poprawiły estetykę i bezpieczeństwo pasażerów Pestki - belki konstrukcyjne zostały odnowione, co zapobiega odpadaniu elementów betonowej otuliny nad przystankiem i zwiększa trwałość konstrukcji. Dodatkowo w ramach zadania wskazanego przez Zarząd Transportu Miejskiego wyremontowane zostały murki oporowe i pochylnie prowadzące na przystanek tramwajowy od strony osiedla Zygmunta Starego, a także zamontowano nowoczesne oświetlenie LED, które doświetliło przystanek i poprawiło komfort podróżnych - poinformowały PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro