Reklama
Reklama

MTP sprzedały wielką działkę przy Grunwaldzkiej za 114,5 mln zł. Dzięki temu Arena zyska nowy wygląd

fot. materiały prasowe

Do podpisania aktu notarialnego pomiędzy stronami doszło 29 września.

Międzynarodowe Targi Poznańskie sprzedały teren o powierzchni 5,5 hektara pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską za 114,5 mln złotych. - Dzięki transakcji zrewitalizowany i przywrócony mieszkańcom zostanie teren służący dotąd za parking. Powstanie tam atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Dodatkowo, dzięki środkom ze sprzedaży, wyremontowana zostanie leżąca w bliskim sąsiedztwie Arena, ikona Poznania. Miasto i Łazarz, zyskają więc podwójnie - napisał na Facebooku Jacek Jaśkowiak.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Nabywcą terenu są belgijscy deweloperzy: BPI Real Estate Poland oraz Revive. W celu realizacji inwestycji na nabytej nieruchomości powołana zostana spółka joint-venture. Inwestorzy mają już na koncie osiedle mieszkaniowe w Poznaniu - Vilda Park. - Nie da się ukryć, że powierzchnia zakupionej działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich robi ogromne wrażenie. Chcemy tu zrealizować jedną z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate. Chcemy połączyć siły z Revive w jednym projekcie i wprowadzić w nim kilka funkcji, a także podjąć się trudu rewitalizacji zabytkowych budynków koszar - zapowiedział Beranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland

Na terenie znajdują się parking oraz opuszczone budynki koszar. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tu powstać bloki, drogi, ciągi pieszo-rowerowe, a także lokale usługowe. Inwestor chce tu wprowadzić funkcje mieszkaniowe, usługowe i biurowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro