Reklama
Reklama

Poznań wkrótce trafi do żółtej strefy? W pięciu wielkopolskich powiatach od soboty wprowadzą obostrzenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

Niestety sytuacja w naszym mieście, jak i powiecie, się komplikuje.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, jest realne zagrożenie, że wkrótce w Poznaniu zostaną wprowadzone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Poznań (zarówno miasto jak i powiat poznański) może bowiem trafić do żółtej strefy. Z danych sanepidu wynika, że w środę w naszym powiecie zakażonych było blisko 500 osób. Dziś już wiadomo, że jest ich więcej. Tylko w dzisiejszym komunikacie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się informacja o prawie 70 nowych przypadkach w naszym powiecie. A wygląda na to, że w najbliższych dniach nie będzie lepiej. Do strefy żółtej trafiają powiaty, w których wskaźnik nowych zakażeń w ciągu dwóch tygodni wynosi od 6 do 12 przypadków na każde 10 000 mieszkańców. Uwzględniając liczbę mieszkańców, te widełki to 300 - 600 przypadków dla Poznania, i około 350-720 przypadków dla powiatu poznańskiego.

Tymczasem z dokumentu opublikowanego w Rządowym Centrum Legislacji wynika, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone w sobotę w aż 44 powiatach, w tym pięciu na terenie Wielkopolski. W przypadku naszego województwa strefa czerwona, z największymi obostrzeniami, ma zostać wprowadzona w powiatach gostyńskim, krotoszyńskim i międzychodzkim. Strefa żółta jest planowana w powiatach ostrowskim i wolsztyńskim.

Wśród innych powiatów objętych obostrzeniami wymieniane są także miasta na prawach powiatu: strefa czerwona ma objąć m.in. Sopot, a strefa żółta m.in. Gdańsk, Gdynię, Kielce, Nowy Sącz, Rzeszów oraz Szczecin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro