Reklama
Reklama

Nowa marka ubezpieczeń komunikacyjnych wchodzi na rynek. Sprawdź czy nie przepłacasz

Na polskim rynku pojawiła się nowa internetowa marka ubezpieczeniowa Beesafe, która sprzedaje przede wszystkim ubezpieczenia komunikacyjne. Poza typowymi polisami jak np. OC, AC, assistance czy NNW, firma ta oferuje też dodatki niedostępne nigdzie indziej.

Wydawałoby się, że niewiele nowego można wymyślić w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Ubezpieczenia szyb, bagażu, opon czy assistance, nie wspominając o OC czy AC - znają to wszyscy. Beesafe w ramach swojego debiutu pokazuje jednak, że można więcej. Firma, poza klasycznymi polisami czy dodatkami znanymi na rynku od kilku lat, przygotowała dla swoich klientów nowe, stworzone od podstaw rozwiązania.

Ubezpieczenia komunikacyjne zlewają się klientom w jedną masę. Wszędzie takie samo OC, bardzo podobne produkty dodatkowe i ten sam model sprzedaży. Klient kupuje polisy raz na rok i przez ten czas niewiele się dzieje. W Beesafe działamy inaczej - mówi Rafał Mosionek, szef marki Beesafe.

Pomocne dodatki

Przykładowo, gdyby tak ubezpieczyciel zajął się wymianą oleju, przeglądem technicznym czy naprawami technicznymi? I jeszcze pokrył część kosztów? To właśnie oferuje Beesafe w ramach usługi "Wygodny kierowca". Firma zajmuje się organizacją napraw, czynności serwisowych (np. serwis klimatyzacji, ozonowanie, mycie z zewnątrz) lub przeglądów technicznych wraz z odbiorem i odstawieniem auta we wskazane miejsce. Klient więc nie musi marnować swojego czasu. Do tego może liczyć na częściowy zwrot kosztów dwóch wizyt w warsztacie, 30 minut jazdy w sieci Panek Carsharing, darmowy filtr oleju raz w roku oraz na atrakcyjne rabaty za usługi warsztatowe czy zakup części. Żeby skorzystać z usługi wystarczy zadzwonić lub zgłosić online, czego się potrzebuje.

Na półce autorskich produktów oferowanych przez Beesasfe jest też "Ubezpieczenie miejskie" dla tych, którzy czasem przesiadają się z samochodu na dwa kółka. Chodzi tu o rowery i hulajnogi (w tym elektryczne), deskorolki czy segwaye. Nie jest ważne, czy pojazdy są własne czy wypożyczone. "Ubezpieczenia miejskie" łączą w sobie dwa rodzaje ochrony - NNW oraz OC w życiu prywatnym. Z jednej strony można więc liczyć na odszkodowanie, gdy się odniesie kontuzję na którymś z wymienionych pojazdów. Z drugiej strony z tego ubezpieczenia wypłacane jest też świadczenie za wyrządzone szkody spowodowane podczas jazdy na jednośladach.

Maksymalnie uproszczony kalkulator

Podstawowym narzędziem zakupu jest online'owy kalkulator dostępny na stronie Advertisement https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Niby nic nowego na rynku, ale w Beesafe do zakupu wystarczy podać tylko 3 informacje : datę urodzenia, rok produkcji pojazdu i jego numer rejestracyjny. Czyli takie, które i tak zazwyczaj mamy w głowie. Ceny, które wyświetlają się w ofercie są ostateczne i wiążące na dzień wyliczenia. Oznacza to, że przy opłaceniu polisy nie pojawią się żadne dodatkowe opłaty lub prowizja.

Twórcom nowej marki ubezpieczeniowej Beesasfe przyświecał cel, by stworzyć maksymalnie proste, wygodne i transparentne miejsce zakupu ubezpieczeń zdalnie. By w pełni korzystać z funkcjonalności kalkulatora Beesafe nie trzeba instalować żadnych aplikacji. Wystarczy wejść na stronę Advertisementhttps://beesafe.pl/, wybrać produkty i zaakceptować ofertę.

- Świat nowych usług i aplikacji jest naturalnym środowiskiem dla Beesafe. Z założenia też - co oczywiste - chcemy być dopasowani do naszych klientów. A ci od kanałów zdalnych oczekują wygody i prostoty. Ważna jest dla nich oszczędność czasu, jasne zasady i dostępność. W każdym momencie nasi klienci mogą zdzwonić do konsultanta, by przejść z nim proces zakupowy lub się poradzić - dodaje Rafał Mosionek.

Co więcej?

Dopasowana oferta, praktyczne dodatki ubezpieczeniowe i możliwość zmiany zakresu ubezpieczenia w dowolnym momencie to nie jedyne korzyści, które oferuje swoim klientom nowa marka ubezpieczeniowa Beesafe. Firma, jak na agenta ubezpieczeniowego przystało, na każdym etapie opiekuje się swoim klientem. Także za jej pośrednictwem likwidowane są szkody, w tym też te w modelu BLS (bezpośrednia likwidacja szkody).

Beesafe należy do Vienna Insurance Group (VIG) i działa jako agent obecnej od wielu lat na polskim rynku firmy ubezpieczeniowej Compensa TU SA.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
27.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro