Wyjazdowa porażka rezerw Lecha Poznań

Zdjęcie ilustracyjne | fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka, archiwum

Porażką zakończyła się wyprawa rezerw Lecha Poznań do Siedlec.

Młodzi lechici zmierzyli się tam z Pogonią, która przed 6. kolejką sąsiadowała z zespołem Rafała Ulatowskiego w tabeli. Tym razem trener rezerw nie mógł skorzystać z zawodników występujących na co dzień w pierwszym zespole.

Do przerwy bramki padały wyłącznie z rzutów karnych. Decyzje o podyktowaniu jedenastek dla Pogoni można było uznać za dyskusyjne, nie zmieniło to jednak faktu, że miejscowi wykorzystali swoje okazje i po pierwszych 45 minutach prowadzili 2:1.

Po przerwie goście momentami grali bardzo dobrze, stwarzali sobie sporo okazji, jednak to kontra gospodarzy zakończyła się golem na 3:1. Przyjezdni złapali jeszcze kontakt i do końca szukali kolejnych trafień, bramka na 4:2 zamknęła jednak spotkanie.

Piłkarzom trenera Ulatowskiego nie można było odmówić ambicji i woli walki, nie wystarczyło to jednak do zdobycia punktów. W pięciu meczach młodzi lechici uzbierali 3 pkt., co daje obecnie ostatnią, dziewiętnastą pozycję w tabeli II ligi.

Okazja do rehabilitacji już w niedzielę, kiedy do Wronek przyjedzie Olimpia Grudziądz.

Pogoń Siedlce - Lech II Poznań 4:2 (2:1)

Lech II Poznań: Krzysztof Bąkowski - Karol Smajdor, Filip Nawrocki (46. Kacper Andrzejewski), Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Niewiadomski - Artur Marciniak, Eryk Kryg (84. Adrian Ratajczyk), Łukasz Szramowski (76. Damian Kołtański) - Jakub Karbownik (76. Arkadiusz Kaczmarek), Hubert Sobol, Oleksandr Yatsenko

Bramki: Brodziński (18. - karny, 32. - karny), Marciniec (67.), Repka (89.) - Kryg (26. - karny), Sobol (69.)