Reklama
Reklama

Przeładowana ciężarówka niszczyła obwodnicę Poznania. Naliczono 25 tysięcy złotych kar

fot. WITD

Trwa walka z pojazdami niszczącymi polskie drogi.

28 września na trasie S5 inspektorzy transportu drogowego zatrzymali na trasie do kontroli zespół pojazdów, którym wykonywany był krajowy transport drogowy kontenerów na trasie z Gdańska do Poznania i Komornik. Kierowca nie okazał odpowiedniego zezwolenia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Rzeczywista masa całkowita przy normie 40 t wynosiła 54,05 t, czyli była za duża o 14,05 t i przekroczyła normę aż o 35,12 %. Ponadto nacisk na podwójnej osi napędowej ciągnika siodłowego zamiast dopuszczalnych 19 t, wyniósł 20,6 t nacisku. W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15000 zł. z Ustawy prawo o ruchu drogowym i z Ustawy o transporcie drogowym na 10000 zł - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 200 złotych, natomiast pojazd trafił na parking, ponieważ podczas kontroli nie udało się doprowadzić go do stanu pozwalającego poruszać się po drogach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro