Reklama
Reklama

Bartosz N. oskarżony o zgwałcenie mężczyzny wibratorem. To kibic związany z bojówką Kolejorza

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tomasz Szwajkowski

Bartosz N. i Piotr Z. są oskarżeni o napaść na innego mężczyznę i zgwałcenie go przy pomocy wibratora.

Sprawę opisuje "Głos Wielkopolski". Pięć lat temu N., związany z "Young Freaks', czyli bojówką Lecha Poznań, oraz jego kolega Z. mieli porwać innego mężczyznę, wywieźć poza miasto, a tam skatować i zgwałcić za pomocą wibratora. Powodem miały być rozliczenia finansowe.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Za dowód służy wykonane przez Bartosza N. nagranie, na którym widać jak Piotr Z. gwałci ofiarę przy pomocy wibratora. Oskarżeni nie przyznają się do winy, a N. - według rozmówcy "Głosu Wielkopolskiego" - wciąż miał pojawiać się w Kotle przy okazji meczów Kolejorza. W procesie tłumaczył, że pobił się z pokrzywdzonym, a powodem były finanse.

Pokrzywdzony twierdzi, że wersja oskarżonych mówiąca o nierozliczonych finansach jest nieprawdziwa, a mężczyźni traktowali go jak bankomat.

Prokurator domaga się 15 lat więzienia dla N. i 20 dla Z., a obrońcy uniewinnienia. Wyrok miał zapaść w poniedziałek, ale sędzia poinformowała o zmianie tej daty na 26 października. Oskarżonych nie było na sali rozpraw i sąd obawiał się, że nie zostali oni prawidłowo zawiadomieni o terminie ogłoszenia wyroku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro