Reklama
Reklama

Ostatnie dni rekrutacji do Szkoły Liderów Miasta Poznania!

Już tylko do 4 października trwa rekrutacja do Szkoły Liderów Miasta Poznania - bezpłatnego programu rozwojowego dla liderów biznesu, organizacji społecznych i samorządu. Jeśli chcesz rozwinąć skrzydła, poznać sojuszników ważnych spraw i zaangażować się w zmianę w mieście - ten program jest dla ciebie!

Działasz na rzecz swojego miasta i interesuje Cię punkt widzenia na lokalne problemy osób spoza Twojego środowiska? Masz ambicje wprowadzania zmian i bycia partnerem dla samorządu do dyskusji nad przyszłością Twojej społeczności? Reprezentujesz biznes, organizację społeczną czy samorząd i instytucję miejską? Jeśli odpowiedź jest twierdząca - aplikuj!

Szkoła Liderów Miasta Poznania jest zaawansowanym programem rozwojowym organizowanym przez Fundację Szkoła Liderów, który obejmuje warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji i myślenia strategicznego. To także seminaria na temat innowacji, społeczeństwa i polityki, wspólne budowanie lokalnego networkingu aktywnych liderów i liderek miasta, spotkania z ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa. Podczas szkoleń zwiększamy poczucie wpływu i sprawczości oraz budujemy sieć osób - wizjonerów, którzy są gotowi, aby wspólnie budować współpracę na rzecz swojego miasta.

Poznaj szczegóły programu TUTAJ.
Link do formularza aplikacyjnego TUTAJ.

Wyjątkowość przedsięwzięcia potwierdza Mariusz Wiśniewski - zastępca Prezydenta Poznania i absolwent Szkoły Liderów Politycznych - najstarszego programu rozwojowego organizowanego przez Fundację Szkoła Liderów od ponad 25 lat. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać swój potencjał, żeby jeszcze lepiej działać dla dobra swojego miasta, osiedla, sąsiedztwa. Szkoła daje również możliwość poznania działaczy z różnych środowisk. To dobra okazja do nawiązania współpracy i wzmocnienia swoich kompetencji - dodaje.

Szkoła Liderów Miast jest projektem wspartym prze Miasto Poznań oraz Fundację Veolia Polska, która od 2017 roku (drugiej edycji) jest partnerem przedsięwzięcia. Dzięki współpracy dwóch fundacji projekt zrealizowano już w 10 miastach. Poznań jest kolejnym z nich.

Szkoła Liderów Miast to wyjątkowy projekt, który opiera się na założeniu, że mieszkańców miast trzeba przygotować do wzięcia odpowiedzialności za przestrzeń, w której żyją, ale także za jej dalszy zrównoważony rozwój - podkreśla Izabela Rakuć-Kochaniak, prezeska Fundacji Veolia Polska.

Program jest adresowany do pełnoletnich aktywnych liderów i liderek Poznania reprezentujących różne sektory, różne wizje i interesy: samorządowców, osób kierujących instytucjami publicznymi, liderów organizacji społecznych i nieformalnych grup, przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój miasta, społeczności akademickiej i mediów lokalnych.

Zależy nam na tym, żeby o Poznaniu rozmawiać otwarcie i żeby uczyć się uważności na inne poglądy, rozwiązania czy perspektywy. Dotyczy to zarówno potrzeb różnych grup wiekowych, społecznych, etnicznych, grup wykluczonych - bo miasto to bardzo różnorodne środowisko i właśnie taką różnorodność chcemy, aby zrekrutowana grupa reprezentowała. Zapewni nam to poszerzenie perspektyw i owocne rezultaty na końcu projektu - podkreśla Przemysław Radwan-Roehrenschef, prezes Fundacji Szkoła Liderów.

Aplikować do projektu można do niedzieli, 4 października. Aby to zrobić należy wypełnić formularz oraz przesłać list rekomendujący kandydata/tkę. Pełna informacja na temat harmonogramu rekrutacji i terminarza spotkań organizowanych w ramach przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Szkoła Liderów - organizatora projektu.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Fundacji Veolia Polska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro