Reklama

Tramwaj na Naramowice: na placu budowy pojawiły się pierwsze szyny!

fot. PIM
fot. PIM

Po około czterech miesiącach od rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych montowane są już pierwsze elementy torowiska.

W rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak prowadzone są prace konstrukcyjne związane z budową torowiska dla tramwaju na Naramowice. Na plac budowy przetransportowano w tym tygodniu pierwsze szyny.

Elementy konstrukcyjne, na których montowane są betonowe podkłady i szyny, są wykonywane od połowy września. Zwożone materiały w pierwszej kolejności montowane będą w rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak, gdzie zostały przebudowane już kolizje infrastruktury podziemnej, np. sanitarnej. Dobrze widoczny jest tam przygotowywany przebieg trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej. Kolejne fragmenty konstrukcji torowiska będą stopniowo wykonywane na odcinkach gdzie będzie to możliwe po przebudowie istniejących kolizji z infrastrukturą podziemną - informują przedstawiciele PIM.

Równolegle w rejonie pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola trwają też prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. Przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu - zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym - dodają.

Uruchomienie części trasy tramwajowej do przystanku "Włodarska" planowane jest na wiosnę przyszłego roku, a całości do ul. Błażeja na Naramowicach - do wiosny 2022 r.

" target="_blank"

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
73.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro