Reklama
Reklama

Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w końcu powstanie szersza ścieżka pieszo-rowerowa?

fot. Google Street View

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przedstawiły listę inwestycji planowanych na najbliższy czas.

Listę zaprezentowano w trakcie posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta. Jak podaje Biuletyn Miejski, wśród planowanych inwestycji wymieniono m.in. poprawę oświetlenia stadionu na Golęcinie, a także modernizację ogrodzenia stadionu, czy budowę trybuny głównej. Kolejna ważna inwestycja to budowa basenu przy ulicy Taborowej oraz zagospodarowanie terenów Warty Poznań.

Nad Jeziorem Maltańskim na remont czekają hangary, a także ścieżka rowerowa na północnym brzegu, która od lat czeka na poszerzenie i oświetlenie. Czy jest realna szansa na przeprowadzenie tej inwestycji? - Dyrektor POSiR w trakcie posiedzenie Komisji Sportu przedstawił inwestycje, które naszym zdaniem są najpilniejsze do wykonania. To, czy zostaną zrealizowane, zależy od kondycji finansowej miasta i decyzji radnych - mówi FIlip Borowiak z POSiR.

Już dziś wiadomo, że przyszłoroczny budżet Poznania będzie budżetem cięć. Pandemia znacznie komplikuje sytuację, a tym samym z wielu inwestycji trzeba będzie zrezygnować. Ich losy będą się ważyć w najbliższych tygodniach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro