Reklama
Reklama

Nowe zakażenia w szkołach w Poznaniu

fot. ZSZP w Poznaniu FB

Mowa o czterech nowych przypadkach w czterech placówkach.

Do naszej redakcji dotarły informacje o zakażeniu koronawirusem w Zespole Szkół Zakonu Pijarów, Zespole Szkół Budownictwa oraz IX LO. Potwierdza to Cyryla Staszewska z Sanepidu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Mamy zakażenie koronawirusem jednego ucznia Zespołu Szkół Zakonu Pijarów na osiedlu Sobieskiego. Jego klasa do 5 października uczy się zdalnie. Jeden przypadek potwierdzono wśród uczniów Zespołu Szkół Budownictwa przy ulicy Rybaki. Tutaj klasa zakażonej osoby ma zdalne nauczanie do 2 października - wymienia.

Ale to nie koniec. - Jeden uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Warzywnej ma koronawirusa. Jego klasa do 5 października będzie uczyć się zdalnie. Mogę też powiedzieć, że mamy już siódmą zakażoną osobę w Liceum św. Marii Magdaleny - dodaje.

Przypomnijmy, że dziś w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 81 osób, z czego ponad 30 to mieszkańcy powiatu poznańskiego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
21.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro