Reklama
Reklama

Konfederacja straci 6,8 mln rocznej subwencji przez jeden banner w Poznaniu?

Krzysztof Bosak w Poznaniu | fot. Przemysław Łukaszyk

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Konfederacji, przez co posłowie mogą stracić roczną subwencję.

Jak podaje interia.pl, w uzasadnieniu PKW napisano, że Konfederacja przyjęła "niedozwoloną korzyść majątkową o charakterze niepieniężnym", czym naruszono kodeks wyborczy. W rzeczywistości chodzi o banner (roll-up), który we wrześniu ubiegłego roku wykorzystano w trakcie konwencji partii w Poznaniu. PKW wyceniła banner na 307 złotych i 50 groszy. Był to stary banner, który pochodził najprawdopodobniej z poprzedniej kampanii, a można było na nim przeczytać "Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Posłowie Konfederacji są oburzeni, bo przez banner wyceniony na nieco ponad 300 złotych mogą stracić roczną subwencję, która wynosi blisko 7 mln złotych. Do tej pory Konfederacja nie dostawała pieniędzy w ramach subwencji. To ma być pierwszy raz. Zapowiedziano odwołanie się od decyzji PKW.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro