Reklama
Reklama

Dramat koni pod Szamotułami: "ich stan jest krytyczny"

fot. Pogotowie dla zwierząt

Stowarzyszenie Pogotowie dla zwierząt próbuje uratować 17 zagłodzonych koni, które znaleziono na terenie gospodarstwa rolnego pod Szamotułami.

- Widok chorego źrebaczka pochylonego nad umierającą z głodu matką trudno wyrazić słowami. Płakaliśmy wszyscy. Pozostałe zwierzęta pozamykane w garażach, stodołach i innych budynkach gospodarczych - również umierały śmiercią głodową, nawet od kilku miesięcy - informują wolontariusze ze stowarzyszenia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Informacja o koniach w tragicznym stanie dotarła do stowarzyszenia pod koniec września. Szybko okazało się, że rolnik z gminy Obrzycko skupuje konie, choć nie ma warunków, by je trzymać. Na miejscu odkryto 17 zwierząt w krytycznym stanie. O sprawie zostaje poinformowana policja. Rolnik stan zwierząt próbuje tłumaczyć faktem, że takie odkupił je od poprzednich właścicieli. Wolontariusze twierdzą jednak, że mężczyzna kupił je kilka miesięcy temu.

- Pomieszczeń było kilkanaście, były ciemne, bez dostępu do światła. Zwierzęta były poupychane dosłownie wszędzie. W kilku komórkach znaleźliśmy także kuce. Ich stan też był zły - dodają. Z gospodarstwa zabrano 17 zwierząt. - Rolnik, któremu zabraliśmy zwierzęta, jest niewypłacalny, gmina poinformowana o interwencji nie pomogła nam. Zostaliśmy z pomocą sami... Koszty są ogromne, opieka weterynaryjna liczona jest w setkach złotych dziennie. Bardzo prosimy o wsparcie w ratowaniu tych 17 szkieletów - kończą.

Na portalu ratujemyzwierzaki.pl trwa zbiórka na leczenie zwierząt. Pomóc można TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
21.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro