Reklama
Reklama

Dziki grasują w Parku Szelągowskim. "Psy należy prowadzić na smyczy!"

fot. ZZM Poznań
fot. ZZM Poznań

Dziki ostatnio bardzo często pojawiają się w różnych częściach naszego miasta.

Apel na temat tych zwierząt wystosował do mieszkańców Zarząd Zieleni Miejskiej. W związku z pojawieniem się w Parku Szelągowskim dzików z młodymi, apelujemy do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie kontaktu z tymi zwierzętami. Przypominamy - psy należy prowadzić na smyczy! - czytamy w komunikacie.

A my przy okazji przypominamy, że takie spotkania mogą być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku. Zgłoszenia o pojawieniu się takich zwierząt na terenach zabudowanych strażnicy weryfikują i przekazują dyżurnemu CZK. Dyżurny CZK przyjmuje zgłoszenia całodobowo, również bezpośrednio od mieszkańców. Zadania, jakie wypełnia SMMP polegają na weryfikacji zgłoszenia i przekazywaniu zebranych informacji do CZK. W przypadkach szczególnych pomagamy w skierowaniu zwierząt w rejon środowiska naturalnego - informował przy jednym z podobnych zdarzeń Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Największym problemem jest to, że mieszkańcy dokarmiają dzikie zwierzęta - chociażby nie zabezpieczając odpowiednio śmieci, które stają się dla dzików łatwym do zdobycia pożywieniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro