Reklama
Reklama

Jest szansa na modernizację obiektów Warty Poznań. Miasto złożyło wniosek o rządowe dofinansowanie

Wizytacja stadionu | fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

43 miliony złotych ma kosztować modernizacja obiektów Warty Poznań.

Chodzi nie tylko o stadion piłkarski, który trzeba dostosować do wymogów ekstraklasy. W ramach inwestycji powstałaby kryta trybuna wraz z całym zapleczem socjalnym, z którego - oprócz piłkarzy - skorzystałyby też sekcję szermierki, tenisa ziemnego oraz hokeja na trawie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nad projektem pracują Warta Poznań S.A. i KS Warta, wsparte działaniami samorządu. Kryta trybuna umożliwiałyby rozgrywanie przy Drodze Dębińskiej spotkań ekstraklasy, ponadto plan zakłada możliwość dalszej rozbudowy obiektu, dzięki czemu w Ogródku powstałby kameralny stadion z prawdziwego zdarzenia. Do tego dojdą dwa boiska treningowe (jedno ze sztuczną nawierzchnią i zadaszeniem), hala szermiercza, hala gimnastyczna dla hokeistów na trawie i korty tenisowe.

Koszt inwestycji szacuje się na 43 mln zł, a prace mogłyby zakończyć się do końca 2022 roku. Miasto chciałoby pozyskać 38 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek został już złożony, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na początek listopada.

- Potwierdzam, że miasto już złożyło wniosek w tej sprawie. Dofinansowanie byłoby wielką szansą dla Warty Poznań. Na tym etapie trudno jednak składać jakiekolwiek deklaracje. Teraz kwestia dofinansowania zależy od przygotowanego wniosku, który zostanie rozpatrzony przez komisję powołaną przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz od atrakcyjności innych propozycji składanych przez samorządy. W ramach drugiego naboru w ramach Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych w skali kraju do wydania jest 6 mld zł. Przypomnę, że Poznań w pierwszym naborze był największym beneficjentem w Wielkopolsce. Miasto otrzymało 93 mln zł na inwestycje, które z powodu COVID-19 mogły nie zostać zrealizowane. Rządowy Fundusz jest odpowiedzią na sytuację finansową samorządów spowodowaną przez koronawirusa - powiedział Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

- Miasto Poznań od dłuższego czasu wspiera Wartę Poznań. W ostatnim roku powstał system sztucznego oświetlenia głównego boiska na stadionie, a obecnie trwają prace nad ukończeniem instalacji podgrzewania murawy. Teraz czas na kolejne kroki, które pozwolą Warcie Poznań stanąć na nogi i cieszyć się nowoczesną bazą sportową. Dlatego złożyliśmy wniosek do wojewody wielkopolskiego o dofinansowanie inwestycji przy Drodze Dębińskiej - dodał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
26.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro