Reklama
Reklama

Polska wchodzi w jesienną fazę epidemii. W tym tygodniu mają zapaść decyzje o nowych obostrzeniach

fot. fernando zhiminaicela / Pixabay

Polska wchodzi w jesienną fazę epidemii. W tym tygodniu mają zapaść decyzje o nowych obostrzeniach

Ostatnie wzrosty liczby zakażeń wskazują na wchodzenie w jesienną fazę epidemii. "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że w rozpoczętym właśnie tygodniu możemy spodziewać się konkretnych decyzji dotyczących nowych obostrzeń.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nie mają one jednak obowiązywać w całej Polsce, ale jedynie w istniejących już strefach żółtych i czerwonych. Możliwe są dalsze ograniczenia dotyczące wesel i innych imprez rodzinnych (nawet całkowity zakaz ich organizacji), ponowne pojawienie się limitów w handlu (liczba osób w lokalu uzależniona będzie od powierzchni) oraz kolejne ograniczenia dotyczące zgromadzeń i wydarzeń kulturalnych.

Rząd - wbrew radom autorów różnych modeli epidemii - nie planuje zamykania szkół, nawet w czerwonych strefach. Nie ma również pomysłu kolejnego lockdownu.

Podobnie jak wiosną, teraz też priorytetem będzie uniknięcie przeciążenia służby zdrowia. Obecnie w Polsce jest ok. 7 tys. łóżek dla pacjentów z koronawirusem, a w razie potrzeby ta liczba może ulec podwojeniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro