Reklama

Zatrzymano nożownika z Wildy: groził mężczyźnie i ranił go nożem, bo kazał mu zasłonić twarz w sklepie

fot. policja

22 września do jednego ze sklepów spożywczych na Dolnej Wildzie wszedł klient.

Miał zrobić zakupy. - W pewnym momencie sprzedawca zwrócił mężczyźnie grzecznie uwagę o tym, że na terenie sklepu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką ochronną, której to sprawca nie posiadał. Po zwróceniu uwagi, klient stał się bardzo agresywny i arogancki nie tylko wobec sprzedawcy, ale również innych osób, które były w tym czasie w sklepie - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Ostatecznie personel pracujący w sklepie poprosił klienta, by ten opuścił lokal. Gdy mężczyzna wychodził, zachowywał się wulgarnie i groził sprzedawcy. - Tego samego dnia około godziny 23.00 sprzedawca zamknął sklep i poszedł na przystanek autobusowy, aby wrócić do domu. Kiedy szedł w kierunku ulicy Królowej Jadwigi zauważył stojącą taksówkę z włączonym silnikiem. W pewnej chwili z auta, z miejsca pasażera wysiadł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręku, który zaatakował 21-latka. Rzucił się na niego, powalił na ziemię i zaczął na oślep zadawać ciosy nożem. W wyniku tego zdarzenia sklepikarz został ranny w obydwie nogi, a sprawca uciekł - dodaje.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Szybko ustalono tożsamość napastnika. Do akcji ruszyli funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej, bo istniało przypuszczenie, że mężczyzna może być niebezpieczny. - Już kolejnego dnia po zdarzeniu w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali napastnika w jednym z mieszkań na Wildzie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - kończy.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
20.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro