Reklama

Połowa dzisiejszych zakażeń w regionie to jedno ognisko

fot. DPS Baszków
fot. DPS Baszków

Chodzi o Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie na terenie powiatu krotoszyńskiego.

W powiecie krotoszyńskim w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u ponad 100 osób, tymczasem w całej Wielkopolsce odnotowano 200 nowych zakażeń. - Największą grupę zakażonych stanowią mieszkańcy DPS-u w Baszkowie - wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podaje krotoszynska.pl, pierwszy przypadek zakażenia w tym DPS-ie stwierdzono kilka dni temu. Odizolowano 243 osoby, w tym prawie 50 pracowników. Od wszystkich pobrano wymazy. Dziś już wiadomo, że zakażonych jest 48 pracowników oraz 52 mieszkańców. Nie otrzymano jeszcze wyników 4 osób. W obiekcie posegregowano pensjonariuszy. Chorzy, przebywają obecnie w pokojach z innymi chorymi, a zdrowi, ze zdrowymi. Wszyscy są w dobrym stanie, nie mają żadnych objawów. Część pracowników odbywa kwarantannę w domu, inni pracują i odbywają kwarantannę w obiekcie.

Jeszcze w poniedziałek w powiecie krotoszyńskim zbierze się sztab kryzysowy w związku z tą sytuacją.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro