Czy kanarek może być garbaty?
W miniony weekend w Poznaniu zaćwierkało! Wystawcy zaprezentowali w Palmiarni okazy z hodowli egzotycznych ptaków. Co ciekawe - niektóre kanarki wcale nie miały piór w kolorze kanarkowym.
Takich okazów na co dzień w Poznaniu nie zobaczymy. W weekend w palmiarni wystawcy pokazali m.in. papugi, kanarki i zeberki. Ciekawostką wystawy były egzotycznie ubarwione kanarki. Te piękne ptaki najczęściej spotykane są w zielono-żółtym upierzeniu. Tymczasem hodowcy pochwalili się ich niespotykaną pomarańczowo-brązową barwą. Nie tylko kolory zmienia kanarek, ale także są gatunki kształtne. Są tak zwane garbusy, czy kędzierzawe, są takie, które mają loczki... -tłumacz Urszula Godek, hodowca kanarków. Sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się także pstrokata hodowlaJerzego Michalaka. Po większej części wystawiam amadyny. Są diamentowe, ostrosterny, są amadyny wspaniałe, potem zeberka, srebrne dziobki - wylicza wystawca.
Jak się więc okazuje kanarek kanarkowi nierówny. Hodowcy podkreślają także, że takie piękne ptaki są wspaniałą ozdobą (i za razem przyjacielem) w każdym domu. Jeśli ktoś przegapił weekendową imprezę w Palmiarni, może to jeszcze nadrobić - następna wystawa ptasich piękności odbędzie się 15 listopada w domu kultury "Na skarpie" na os. Piastowskim.