Reklama
Reklama

Koronawirus w szkołach: oprócz Tulec i ZSŁ w poniedziałek potwierdzono przypadki w kilku kolejnych placówkach!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. leo2014 / pixabay.com

Mamy najnowsze informacje.

W poniedziałek pisaliśmy już na naszym portalu o dwóch szkołach, w których potwierdzono zakażenie koronawirusem. To prywatna podstawówka z Tulec oraz Zespół Szkół Łączności w Poznaniu. W każdym z tych przypadków zakażony został jeden nauczyciel. - Obejmujemy kwarantanną osoby z najbliższego otoczenia. Są to uczniowie, ale też inni nauczyciele - mówi Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

To jednak nie koniec. Sytuacja pogarsza się każdego dnia. - W zasadzie codziennie zwiększa się liczba szkół w powiecie, w których mamy wykryte przypadki koronawirusa. Mamy potwierdzone zakażenie u nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. W Społecznej Jedynce na ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu mamy kolejny przypadek wśród uczniów. 4 uczniów Liceum św. Marii Magdaleny jest zakażonych. Jedna uczennica z Liceum Plastycznego. Jeden uczeń ze szkoły podstawowej w Kostrzynie. W poznańskim III LO mamy dwóch nauczycieli i jednego ucznia, ale już mamy informację, że zakażonych uczniów może być więcej - wymienia Pawłowska.

W każdym przypadku podejmowane są kroki, by zminimalizować liczbę zakażonych osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro