Reklama

Tesco przy Opieńskiego jednak zniknie? Mają tu powstać mieszkania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Przyszłość tego obiektu wzbudza duże zainteresowanie.

Na początku roku pisaliśmy o planach sprzedania nieruchomości przy ulicy Opieńskiego 1 przez Tesco. Wówczas pojawiły się doniesienia o tym, że spółka z grupy kapitałowej Echo Investment podpisała umowę przedwstępną w tej sprawie. Na początku września pojawiły się natomiast informacje o tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Tesco przy ulicy Opieńskiego przez Kaufland Polska. Pisaliśmy więc, że Tesco prawdopodobnie zamieni się w Kaufland.

Branżowy portal dlahandlu.pl podaje jednak, że najpóźniej na początku przyszłego roku dojdzie do sprzedaży działki w Poznaniu grupie Echo Investment, a także dwóch działek ze sklepami Tesco w innych miastach - w Łodzi i Krakowie. Transakcja będzie opiewać na co najmniej 42,5 mln euro. Na wszystkich zakupionych terenach ma powstać łącznie około 4000 mieszkań i powierzchnie handlowo-usługowe. Trwają prace projektowe, choć ze względu na pandemię do sprawy podchodzi się bardzo "ostrożnie".

Z doniesień wynika, że sklep w Poznaniu będzie działać do momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń i rozpoczęcia prac budowlanych. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Z pewnością wkrótce wyjaśni się zagadka związana z kwestią tego, jaką rolę w przyszłości tej nieruchomości odgrywa Kaufland.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro