Reklama
Reklama

Przerwany mecz Posnanii z Legią Warszawa. Trener Wojskowych miał naruszyć nietykalność sędziego

fot. Włodzimierz Hoppel, archiwum

Skandalem zakończyło się wyjazdowe spotkanie rugbystów Posnanii z Legią Warszawa.

Oba zespoły mierzyły się w stolicy w ramach 3. kolejki I ligi. Spotkania nie udało się jednak zakończyć. - Po około kwadransie gry, chwile po tym gdy zdobyliśmy drugie przyłozenie w meczu, trener stołecznej druzyny wtargnał na boisko i naruszył nietykalność cielesną sedziego. Po tym zdarzeniu na boisku zapanowało chwilowe zamieszanie, po czym sedzia głowny podjał decyzje o zakonczeniu spotkania - poinformował poznański klub.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Krótkie oświadczenie w tej sprawie wydali też wojskowi. - Klub Legia Rugby po meczu z Posnania Rugby Club odcina się od pomeczowego zachowania trenera. Po zaistniałej sytuacji podziękowaliśmy trenerowi za pracę. Nie tolerujemy takiej postawy i nigdy nie będzie przyzwolenia na tego typu zachowania - napisano. Co ciekawe, wpis został edytowany - w stosunku do pierwowzoru usunięto nazwisko trenera, Mateusza Jamroza.

Według serwisu legionisci.com trener nie naruszył nietykalności cielesnej arbitra, a sędzia zakończył spotkanie ze względu na spięcia i bójki.

Ostateczną decyzję w sprawie wyniku spotkania podejmie Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby, ale trudno zakładać inne rozwiązanie niż walkower dla Posnanii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro