Reklama
Reklama

Przyłapany włamywacz chciał wyskoczyć przez okno

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

48-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Wcześnie rano pracownica krzyskiego baru usłyszała hałas dobiegający z kuchni. Zaniepokojona zadzwoniła po właściciela lokalu, który natychmiast pojawił się na miejscu. W jednym z pomieszczeń zauważył mężczyznę, który na jego widok próbował wyskoczyć przez okno. Właściciel baru podbiegł do niego, skutecznie uniemożliwiając mu ucieczkę. Na miejsce wezwano policję.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Mężczyznę zatrzymano i zabrano do krzyskiego komisariatu, gdzie ustalono jego dane personalne. To 48-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego, notowany już za podobne przestępstwa. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim skradzione pieniądze oraz kilka paczek papierosów. Sprawca w chwili zatrzymania był pijany i miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Straty jakie spowodował swoim przestępczym zachowaniem, właściciel wycenił na kwotę około 2 tysiące złotych - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że włamywacz miał jeszcze dwóch wspólników których, krótko przed ,,skokiem" poznał na terenie Krzyża Wlkp. i wspólnie spożywali alkohol. Przyznał policjantom, że zaraz po włamaniu przekazał im część skradzionych papierosów oraz netbooka. Niestety nie miał on tyle szczęścia co jego znajomi, bo kiedy próbował uciec to ujął go właściciel baru - dodaje.

Aktualnie krzyscy kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania pozostałych sprawców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro