Reklama
Reklama

9 lat ukrywał się przed policją. "Był przekonany, że sprawiedliwość już go nie dosięgnie"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Mężczyzna trafił już do więzienia.

Poszukiwany mężczyzna w 2011 roku został skazany na karę pozbawienia wolności. Pomimo orzeczonej kary, sprawca nie stawił się do aresztu. Do ubiegłego czwartku 54-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce swojego pobytu. Jak wynika z policyjnych ustaleń, większość tego czasu spędził za granicą.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Gdy mężczyzna był przekonany, że sprawiedliwość już go nie dosięgnie, na jego drodze stanęli policjanci. W czwartek po południu funkcjonariusze patrolując wyznaczony rejon zauważyli stojącego w pobliżu ulicy mężczyznę przypominającego wyglądem osobę poszukiwaną - relacjonuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

Podczas sprawdzenia danych osobowych w systemach informatycznych policji okazało się, że za 54-latkiem Prokuratura w Jarocinie wystawiła List Gończy. Mężczyzna został więc zatrzymany i przewieziony do komendy. Później trafił do Zakładu Karnego, w którym odbędzie zasądzony mu wyrok pozbawienia wolności - dodaje.

Jak ustalono mężczyzna do Polski wrócił zaledwie dwa dni wcześniej.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro