Reklama
Reklama

Lasek Katyński w Poznaniu już oficjalnie otwarty. Rośnie w nim 116 symbolicznych dębów

fot. ZZM Poznań

Liczba drzew jest nieprzypadkowa. Właśnie tyle rodzin z poznańskiego stowarzyszenia "Katyń" czekało na upamiętnienie swoich bliskich, którzy zostali zamordowani przez NKWD.

Z prośbą o właśnie takie upamiętnienie ofiar do Zarządu Zieleni Miejskiej zwrócili się w ubiegłym roku członkowie Stowarzyszenia "Katyń" w Poznaniu. Akcja sadzenia dębów pamięci jest realizowana już od kilku lat. Bierze w niej udział szereg instytucji, m.in. urzędy miast, gminy, komendy policji, szkoły, parafie i prywatne przedsiębiorstwa. Każde drzewo symbolizuje ofiarę zbrodni katyńskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dęby posadzono już w grudniu ubiegłego roku w sąsiedztwie Fortu VII, w którym mieści się Muzeum Martyrologii Wielkopolan.

W połowie września odbyło się oficjalne otwarcie Lasku Katyńskiego przed Fortem VII przy ul. Polskiej. Podczas uroczystości została odsłonięta tablica upamiętniająca 116 poległych w Zbrodni Katyńskiej, dla których upamiętnienia nasadzono wcześniej 116 dębów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro