Reklama
Reklama

Koronawirus w kolejnym Wielkopolskim szpitalu. Zamknięto jeden z oddziałów

fot. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie

Zakażenie potwierdzono u jednej z pacjentek wolsztyńskiego szpitala.

Jak relacjonuje portal wolsztyn.naszemiasto.pl zamknięty został Oddział Wewnętrzny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie. W związku z zaistniałą sytuacją kwarantanną objętych zostało trzech pacjentów oraz siedem osób z personelu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Mamy w tym momencie 19 pacjentów na Oddziale Wewnętrznym - są bezpieczni. Musimy poczekać do jutra rana i podejmiemy decyzję o ewentualnym otwarciu oddziału, ale tym zarządza sanepid. Jeśli znajdzie się osoba wymagająca nagłej pomocy to będzie leczona w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Zakażona pacjentka została przetransportowana w nocy do szpitala w Poznaniu. Osoby, które miały z nią kontakt odseparowaliśmy. W tym momencie trzy pacjentki są wyizolowane w strefie czerwonej - mówił w sobotę w rozmowie z lokalnym portalem Karol Mońko, dyrektor szpitala.

Przedstawiciele Sanepidu w rozmowie z mediami zapewniali, że nie jest zagrożone funkcjonowanie SOR-u w wolsztyńskim szpitalu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro