Reklama
Reklama

Zjednoczona Prawica podpisała umowę koalicyjną. Co się w niej znajduje?

fot. PAP/Radek Pietruszka

W sobotę przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę koalicyjną.

Liderzy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia podkreślali, że to ważny moment dla koalicji i całej Polski. Szczegółów ustaleń jednak nie podano.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia, podaje, że w umowie znalazł się m.in. zapis o 14 ministerstwach po rekonstrukcji rządu - partiom Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry przypadnie po jednym resorcie, ponadto te ugrupowania mogą liczyć na jednego ministra w Kancelarii Premiera i trzech wiceministrów w innych resortach (np. rolnictwa).

W umowie nie znalazły się ustalenia na temat tzw. ustawy o bezkarności urzędników i prawa dotyczącego ochrony zwierząt. Ta druga nowelizacja, o ile wróci z Senatu do Sejmu, nie będzie jednak blokowana przez ziobrystów.

Umowa zawiera też ustalenia dotyczące wspólnego startu w wyborach parlamentarnych w 2023 roku czy współpracy przy wszystkich projektach legislacyjnych.

Podpisanie umowy otwiera drogę do zmian w rządzie, więc rekonstrukcji można spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro