Reklama
Reklama

Koronawirus w POSUM. Zakażona jest jedna z lekarek

fot. UMP

Pomieszczenia, w których przebywała chora zostały już zdezynfekowane.

Jak już informowaliśmy w czwartek pojawił się oficjalny komunikat POSUM na Winogradach. Pacjenci informowani byli, że mogą pojawić się przejściowe utrudnienia w kontakcie z Poradnią Lekarza Rodzinnego, która działa aktualnie w znacząco zmniejszonym składzie osobowym.
Przedstawiciele ośrodka informowali też, że "w przypadkach nagłego zachorowania bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w POSUM funkcjonuje Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Okazuje się, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednej z lekarek. Zakażona koronawirusem jest lekarka z czteroosobowego zespołu podstawowej opieki medycznej. Trzech pozostałych lekarzy jest na kwarantannie. W sumie kwarantanną jest objętych pięciu pracowników - potwierdziła "Gazecie Wyborczej" Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka miejskiego wydziału zdrowia i spraw społecznych i dodała, że w przychodni po przeprowadzeniu dokładnej dezynfekcji jest już bezpiecznie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro