Reklama
Reklama

Nowy mural w centrum miasta już gotowy

fot. UMP
fot. UMP

Prezentacja nowego muralu u zbiegu ulic Ślusarskiej i Wodne oficjalnie rozpoczęła cykl wydarzeń "Senioralni Poznań".

Tegoroczna edycja wydarzenia ze względu na koronawirusa będzie nieco inna. W tym roku spotykamy się w szczególnych okolicznościach, bez dużej uroczystości - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Bezpieczeństwo jest jednak najważniejsze. Od pierwszych dni pandemii pamiętamy o starszych mieszkańcach Poznania, wspólnie z Miejską Radą Seniorów organizowaliśmy wiele usług, by pomóc im łatwiej przejść przez epidemię. Obiecuję, że jeśli warunki pozwolą, to w przyszłym roku damy czadu podwójnie, by nadrobić ten stracony czas - dodał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym roku cykl "Senioralni Poznań" odbędzie się w dniach 5-15 października. Część wydarzeń odbędzie się stacjonarnie, część - online.

Zawsze rozpoczynaliśmy "Senioralnych" na dziedzińcu urzędu miasta - mówił Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu. Była duża scena, muzyka, śpiewy. W tym roku wszystko jest inne - ale nie dajemy się pandemii. W ciągu dziesięciu dni na mieszkańców Poznania czeka prawie sto imprez, które przygotowaliśmy wspólnie z partnerami. To warsztaty, spotkania, wykłady - wszystkie zorganizowane w bezpieczny sposób - dodaje.

W programie tegorocznych "Senioralnych" są wykłady, warsztaty, seanse filmowe, lekcje języków obcych oraz spotkania z ekspertami, przygotowane we współpracy z partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro