Reklama
Reklama

Kradzież w aptece. "Policjantom nie przeszkodził fakt, że sprawcy mieli założone maseczki"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

W ubiegły wtorek, policjanci otrzymali informację, iż w jednej z szamotulskich aptek doszło do kradzieży urządzeń medycznych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak się okazało, zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring, jednak sprawcy mieli założone maseczki. To jednak nie przeszkodziło dzielnicowym w rozpoznaniu podejrzanych. Dobre rozpoznanie w terenie pozwoliło bez problemu ustalić kim byli mężczyźni na wykonanych zdjęciach - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Podejrzani, to 33- oraz 53-letni mieszkańcy Szamotuł. Dzielnicowi zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia. Po zebraniu niezbędnych materiałów przez szamotulskich kryminalnych, okazało się, iż łupem złodziei padł sprzęt medyczny wart w sumie około 3 tysiące złotych. Z apteki zginęły m. in. soniczne szczoteczki do zębów, inhalator i ciśnieniomierze. Okazało się również, iż do kradzieży doszło nie tylko w dniu 22, ale i w dniu 8 września - dodaje.

Skradzione mienie częściowo odzyskano.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Grozi im nawet 5 lat więzienia.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro