Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak o sytuacji w Poznaniu w związku z Covid-19: "ten największy kryzys dopiero przed nami"

fot. UMP

Prezydent Poznania był dziś gościem Radia ZET.

Jacek Jaśkowiak nie tylko komentował sytuację polityczną w kraju, ale też odniósł się do trwającej pandemii - omawiając obecne działania i plany w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Zgodnie z podawanymi statystykami z dnia na dzień zakażonych koronawirusem przybywa. W ostatnich dniach w kraju, ale też w Wielkopolsce odnotowaliśmy rekordowe liczby. Jak już wcześniej informowaliśmy coraz więcej pacjentów pojawia się w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej. Z ustaleń Telewizji WTK już w czwartek wynikało, że prawie 2 razy więcej pacjentów niż 2 tygodnie temu przebywa w poznańskim szpitalu jednoimiennym. Jak w piątek podała "Gazeta Wyborcza" na 325 łóżek w poznańskim szpitalu zakaźnym zajęte są 303. 325 to liczba łóżek obecnie zakontraktowanych i finansowanych przez NFZ. Na wniosek lekarzy decyzją wojewody może się to w każdej chwili zmienić. Szwajcarska jest gotowa przyjąć nawet pół tysiąca chorych z COVID-19 - uspokajał w piątek w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Dziś w rozmowie z Radiem ZET do sprawy między innymi poznańskiego szpitala odniósł się prezydent Jacek Jaśkowiak. Prezydent przyznał, że w poznańskim szpitalu zakaźnym mamy obecnie "rekordowe obłożenie". Dodał też, że miasto jest przygotowane na wiele innych możliwości. Mamy miejsca tymczasowe w innych szpitalach, które stworzyliśmy. Mamy przygotowaną w razie dalszego wzrostu zakażeń, możliwość uruchomienia polowego szpitala na targach - mówił na antenie radia Jaśkowiak. W szkołach też jest coraz więcej zakażeń. Przechodzą na tryb zdalny, wyłączane są poszczególne klasy. Nie mam żadnych wątpliwości, że ten największy kryzys dopiero przed nami. Dopiero, jak pojawi się sezon zachorowań na grypę - dodał.

Prezydent w rozmowie z Joanną Komolką zaznaczył, że sytuacja jest niebezpieczna i trudna szczególnie w zbliżającym się czasie, gdy może zwiększyć się liczba zachorowań na grypę, co może utrudniać diagnozę szczególnie, gdy pacjenci głównie korzystają ze zdalnych porad lekarzy. Czeka nas ciężki okres. Byłoby dobrze, żeby ten rząd się końcu ogarnął. Ta sytuacja, która ma miejsce przez ostatnie dwa tygodnie w Zjednoczonej Prawicy, kiedy Kaczyński zajmuje się Ziobro, a Ziobro Kaczyńskim i robią sobie przytyki, jest niebezpieczna dla Polski właśnie w związku z epidemią COVID19 - mówi Jacek Jaśkowiak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro