Reklama
Reklama

Koronawirus w prywatnym domu opieki dla seniorów w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Zakażenie potwierdzono u ponad 30 osób.

Wśród 167 zakażeń koronawirusem, jakie potwierdzono w ciągu ostatniej doby w Wielkopolsce sporo znajduje się w Poznaniu. Ognisko koronawirusa potwierdzono w prywatnym domu opieki dla seniorów przy ulicy Lechickiej w Poznaniu - mówi nam Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. Zakażonych jest 25 podopiecznych i 9 pracowników. Na razie nie stwierdzono, skąd pochodzi źródło zakażenia - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przedstawiciele ośrodka zapewniają, że sytuacja jest opanowana. Zakażone osoby są w dobrym stanie. Na dzień dzisiejszy troje z nich ma niewielki stan podgorączkowy, ale ogólnie czują się dobrze. Jeden z naszych pensjonariuszy znajduje się w szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej, ale w związku z innym schorzeniem. Został przewieziony do szpitala jednoimiennego ponieważ wcześniej potwierdzono u niego koronawirusa - mówi nam Adrian Łodziak, współwłaściciel Domu Pobytu Seniora, który znajduje się przy ul. Lechickiej w Poznaniu. Zapewniam, że wszystkie osoby mają należytą opiekę i nie dzieje się nic niepokojącego - dodaje. O sytuacji w domu opieki zostały już poinformowane rodziny wszystkich podopiecznych.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro