Reklama
Reklama

Poznaniak podczas kontroli drogowej udawał Amerykanina. "Miał nadzieję, że mu się uda"

fot. KPP Szamotuły

50-latkowi może grozić do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu na drodze pomiędzy Słopanowem, a Szamotułami, policjanci szamotulskiej drogówki zauważyli samochód marki BMW, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna wyprzedził inne pojazdu na oznakowanym skrzyżowaniu. Co więcej, wykonany pomiar prędkości wykazał też, iż jechał z prędkością ponad 140 km/h. Policjanci zatrzymali więc kierującego samochodem do kontroli drogowej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Mężczyzna przedstawił się funkcjonariuszom jako mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Okazał policjantom prawo jazdy, które miał wyrobić właśnie w USA. Na uprawnieniach wprawdzie widniał wizerunek mężczyzny, ale sam dokument i dziwne zachowanie kierowcy wzbudziły podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze skontrolowali więc mężczyznę dokładnie i sprawdzili też przewożony przez niego bagaż, dzięki czemu znaleźli dowody na to, iż mężczyzna posiada zupełnie inne dane osobowe niż te, które widniały na przedstawionym dokumencie - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Gdy policjanci sprawdzili wszystkie informacje w policyjnym systemie, potwierdzili, że mężczyzna wprowadził ich w błąd. Okazało się, iż pojazdem kierował 50-letni mieszkaniec Poznania. Co więcej, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. W rozmowie z policjantami stwierdził, że miał nadzieję, że mu się uda - dodaje.

Samochód został zabezpieczony, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu niezbędnych materiałów dowodowych, 50-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu oraz posłużenia się jako autentycznymi podrobionymi dokumentami stwierdzającymi posiadanie uprawnień do kierowania. Przyznał się do zarzucanych czynów.

Mężczyzna odpowie też za przekroczenie prędkości oraz oraz wyprzedzania w miejscu niedozwolonym.

Grozi mu do 5 lat więzienia oraz grzywna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
28.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro