Reklama
Reklama

Hospicjum to też życie

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Hasło to przypominają wolontariusze. A wszystko za sprawą Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Hospicja pomagają zarówno umierającym jak i ich rodzinom.

W hospicjum na osiedlu Rusa pacjenci mają całodobową opiekę. Są pod całodobową, troskliwą opieka pielęgniarek i lekarzy. W hospicjum prowadzone są specjalne zajęcia, które przygotowują wolontariuszy i pielęgniarki do placówkach o podobnym profilu.

W hospicjum obok opieki nad pacjentami wolontariusze niejednokrotnie pomagają także rodzinom chorych. Hospicjum to stawia sobie za cel stworzenie nieuleczalnie chorym godnych warunków. W ośrodku pomagają również wolontariusze. Niektórzy dbają o ogród inni o oczko wodne.

Hospicjum na osiedlu Rusa jest stacjonarnie. Natomiast działające w Poznaniu od 10-ciu lat Hospicjum Domowe czeka na koniec remontu domu, który ma stać się jego siedzibą. Efekty prac są już widoczne. Jednak zanim lekarze i wolontariusze będą mogli tu zacząć pracę minie jeszcze trochę czasu. Największym problemem poznańskich ośrodków pomagających śmiertelnie chorym jest brak funduszy. Dlatego ośrodki musza liczyć na pomoc darczyńców.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro