Reklama
Reklama

Zakończyła się budowa skrzyżowania, na którym zginął 8-latek. Ma być bezpieczniej

fot. ZDM

Chodzi o skrzyżowanie ulic Hetmańskiej i Dmowskiego.

Na przebudowanym skrzyżowaniu zgonie z zapowiedziami wprowadzonych zostało kilka zmian. Najważniejszą z nich jest wysepka dla pieszych powstała w miejscu dawnego pasa ruchu położonego przy torowisku (od strony Górczyna). Piesi, którzy nie zdążą przejść przez całą jezdnię ul. Hetmańskiej na jednym cyklu świateł, mogą bezpieczniej oczekiwać na zielone - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

By poprawić wzajemną widoczność zmieniona została geometria wlotów ul. Hetmańskiej. Skręcające samochody nadjeżdżają teraz pod takim kątem, że pojazdy i piesi są lepiej widoczni. Dodatkowo promień łuku wymusza zmniejszenie prędkości przejazdu - dodaje.

To nie wszystkie zmiany. Po północnej części skrzyżowania ułożony został nowy chodnik, natomiast całość została przygotowana do wyznaczenia przejazdów rowerowych. Na znacznej części jezdni, w rejonie przebudowy, ułożona została nowa nawierzchnia.

Wydłużono także wyspy rozdzielające pasy jezdni na ul. Dmowskiego. Wpłynie to na bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania. Poprawę estetyki zapewniło obsianie trawą terenów nieutwardzonych - dodaje rzeczniczka.

Warto zaznaczyć, że przebudowa jest jednym z elementów wdrażanego w mieście Pakietu dla mobilności, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i dystansu społecznego (co ważne obecnie w czasach pandemii) - kończy Agata Kaniewska.

Przypominamy, że zmiany zostały zapowiedziane po śmiertelnym potrąceniu przez tramwaj, do którego doszło tu na początku czerwca ubiegłego roku. Zginął 8-latek.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro