Reklama

Koniec ze szlabanami na autostradach? Za rok mamy przejechać płynnie trasami również w Wielkopolsce

fot. Kolanin / Wikipedia

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa poinformowały w piątek, że trwają prace nad nowym system poboru opłat za przejazdy autostradami - eTOLL.

Minister Finansów Tadeusz Kościński na spotkaniu z mediami poinformował, że trwają przygotowania rozwiązań, "które pozwolą na odejście od manualnego poboru opłat za przejazd autostradą i likwidację tzw. bramek". System ma umożliwić kierowcom podróżowanie państwowymi autostradami bez konieczności zatrzymywania się, by uiścić opłatę.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Najwcześniej w czwartym kwartale przyszłego roku, a więc mniej więcej za rok, system ma zacząć działać na odcinkach A2 Konin - Stryków (więc również w Wielkopolsce), a także A4 Wrocław - Sośnica. Jak zapłacimy za przejazd? Nabywając bilet autostradowy, ale nie w budce na trasie. Zakup biletu będzie możliwy w aplikacji mobilnej, a także w punktach dystrybucji - m.in. na stacjach paliw. Bilet będziemy wykupywać na konkretny odcinek i będzie ważny 48 godzin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro