Reklama
Reklama

75-letni pedofil zatrzymany w Poznaniu to recydywista. "W autobusie zmusił chłopca do poddania się innej czynności seksualnej"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Policjanci zatrzymali mężczyznę we wtorek.

Jak już informowaliśmy, podejrzany został wytypowany na podstawie rysopisu wykonanego przez pokrzywdzonego 10-latka. W czwartek mężczyzna ma zostać tymczasowo aresztowany. Wcześniej był już karany za podobne czyny pedofilskie. Mężczyzna wyszedł na wolność w maju tego roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Prokurator i poznańscy policjanci czekają w Sądzie na rozpatrzenie wniosku o areszt dla pedofila. Mężczyzna naruszył zakaz zbliżania się do nieletnich. W poniedziałek w Poznaniu zmusił 10-latka do innej czynności seksualnej. 75 latek przyznał się prokuratorowi do przestępstw - poinformował dziś na Twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Jak dodał w rozmowie z WTK. Do zdarzenia doszło w poniedziałek w biały dzień około godziny 13.00 w autobusie, który był pusty. Mężczyzna był w starszym wieku, był w określonym ubiorze i w określony sposób się zachowywał. Zmusił chłopca do poddania się innej czynności seksualnej - mówi rzecznik.

Dziecko jest pod opieką psychologa. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
26.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro