Reklama
Reklama

Nastolatek w środku nocy jechał rowerem drogą krajową. Policjanci kupili mu jedzenie

fot. KPP Koło

16-latek z Warszawy chciał przyjechać do Poznania - do swojej znajomej.

W nocy 21 września w jednym z zajazdów na terenie powiatu kolskiego pojawił się nastolatek. Pochwalił się, że jedzie rowerem z Warszawy. Z uwagi na późną porę oraz młody wiek, zaniepokojona kobieta, która z nim rozmawiała zadzwoniła po policję.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego kolskiej jednostki sprawdzając okolice, w których ostatnio był widziany chłopak, na jednej ze stacji benzynowych zauważyli stojący rower. Po rozpytaniu okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec Warszawy. Chłopiec oświadczył, że rano około godziny 9 wyjechał rowerem z domu i miał zamiar pojechać do swojej znajomej w Poznaniu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że rodzice 16-latka zgłosili jego zaginięcie - relacjonuje sierż. szt. Weronika Czyżewska, oficer prasowy policji w Kole.

Chłopiec w ciągu kilkunastu godzin przejechał rowerem około 170 kilometrów. W trakcie podróży niewiele jadł, dlatego policjanci zakupili 16-latkowi ciepły posiłek i przywieźli do kolskiej komendy, skąd w godzinach wczesnoporannych odebrali go rodzice - dodaje.

Dzięki szybkiej reakcji spotkanej kobiety oraz policjantów nastolatek bezpiecznie wrócił do domu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro