Reklama
Reklama

Park jeszcze placem budowy, a jest już niszczony i zaśmiecany. Zarządcy parku "przykro patrzeć"

fot. ZZM Poznań

Chodzi o poznański Park Drwęskich.

Jak informują urzędnicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu, choć park jest jeszcze placem budowy nikt w tym miejscu nie przestrzega obowiązujących zasad.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Przykro patrzeć, jak jeszcze nieotwarty Park Drwęskich jest zaśmiecany i niszczony - pełno butelek i innych śmieci, bezdomni, którzy pojawiają się w parku i oblegają ławki oraz leżaki, dzieci na placu zabaw, mimo, że park nadal jest placem budowy i jest ogrodzony, a wejście na jego teren jest zabronione. Ogrodzenie jest notorycznie dewastowane i otwierane - informują na swoim profilu na FB przedstawiciele ZZM.

Wykonawca cały czas naprawia uszkodzenia i upomina mieszkańców, ale nic to nie zmienia. Sprawą zainteresowali się też strażnicy miejscy, którzy przeprowadzają w tym miejscu częstsze kontrole.

Zostało jeszcze trochę do zrobienia, a przede wszystkim do przejścia procedura odbiorowa ze wszystkimi organami odpowiedzialnymi za budowę. Jeszcze chwilę cierpliwości, byśmy mogli korzystać z parku! I nie pozwólmy, by nasze wspólne dobro było tak niszczone! - apelują przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro