Reklama
Reklama

Szkoła na os. Sobieskiego znacznie się powiększy. Montują już dach

fot. PIM

W nowej części budynku będzie sala gimnastyczna, a także dodatkowe miejsce m.in. na sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne.

Rozbudowa oraz modernizacja infrastruktury szkolnej i przedszkolnej to jeden z naszych priorytetów. To nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja, z której korzystać będą dzieci i młodzież w naszym mieście. Dzięki rozbudowie szkoły na os. Jana III Sobieskiego, która w swojej ofercie ma klasy integracyjne i specjalne, uczniowie zyskają dużo lepsze warunki nauki. Będą mogli korzystać nie tylko z dodatkowych sal dydaktycznych, ale też nowej sali gimnastycznej, której bardzo tej placówce brakowało - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Koniec prac w ramach pierwszego etapu jest przewidziany na wiosnę przyszłego roku.

Bardzo dobrze już widać skalę rozpoczętej wiosną rozbudowy. Po wzniesieniu ścian obu kondygnacji części administracyjno-dydaktycznej oraz konstrukcji nośnej sali gimnastycznej, przyszedł czas na montaż dachu. Równolegle trwają także prace związane z montażem stolarki okiennej - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obecnie zakończyły się roboty związane z przebudową sieci cieplnej. Klatka schodowa w obecnym budynku szkoły jest dostosowywana do połączenia z nową częścią, prace prowadzone są również w pomieszczeniach technicznych w piwnicy. Na nowej części powstają kanały wentylacyjne i trasy kablowe.

Nowa sala gimnastyczna z częścią dydaktyczną to pierwszy etap rozbudowy szkoły na os. Jana III Sobieskiego. Po zakończeniu inwestycji uczniowie będą mieli do dyspozycji znacznie więcej miejsca. Powierzchnia użytkowa budynku niemal się podwoi, sama sala gimnastyczna będzie mieć ponad 400 metrów kwadratowych.

Oprócz niej na parterze nowego obiektu powstaną m.in. szatnie, umywalnie i toalety (w tym dla osób z niepełnosprawnościami), pokój trenerów, sala korekcyjna i pomieszczenie do rehabilitacji oraz magazyn sprzętu. Na pierwszym piętrze mieścić się będą m.in. balkon sali gimnastycznej, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne, toalety, a także gabinety dyrekcji i pedagoga. Dodatkowe cztery sale dydaktyczne powstaną na drugim piętrze, a w piwnicy istniejącego gmachu zostaną przebudowane pomieszczenia techniczne. Teren w sąsiedztwie budynku zostanie zagospodarowany i obsadzony zielenią - przypominają przedstawiciele PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro