Reklama
Reklama

Fałszywi policjanci okradli 21-latkę. Przyszli przeszukać jej mieszkanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Z mieszkania zniknęły pieniądze, biżuteria oraz inne drobne przedmioty.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Łowyń w powiecie międzychodzkim. Rano do drzwi kobiety zadzwoniło dwóch mężczyzn. Byli w cywilnych strojach, ale przedstawili się jako policjanci. Poinformowali właścicielkę, że posiadają nakaz przeszukania mieszkania i będą szukać środków odurzających.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kobieta wpuściła ich do mieszkania. Policjanci przeszukali pokoje. W pewnym momencie rozdzielili się. Po kilkunastu minutach opuścili mieszkanie, zostawiając nieład. Wtedy, 21-letnia kobieta zorientowała się, że to byli fałszywi policjanci. Z mieszkania zniknęły pieniądze, biżuteria oraz inne drobne przedmioty - relacjonuje asp. sztab. Przemysław Araszkiewicz, oficer prasowy policji w Międzychodzie.

Jak widać legenda oszustw "na wnuczka, na policjanta"ciągle ulega modyfikacjom. Tym razem oszuści podszywając się pod policjantów kradną kilkaset złotych. Nie pokazują żadnych dokumentów, legitymacji czy już samego nakazu przeszukania. A przecież właścicielka mieszkania może żądać okazania dokumentów, a policjanci muszą okazać taki nakaz czy legitymację. Po wykonanych czynnościach muszą sporządzić dokumentację i za zatrzymane przedmioty, wydać pokwitowanie. W tym przypadku fałszywi policjanci nic takiego nie zrobili - dodaje.

Policjanci apelują aby przed wpuszczeniem do mieszkania zawsze poprosić o okazanie legitymacji, można też zadzwonić do instytucji i potwierdzić, czy wysyłała swoich przedstawicieli do realizacji jakichkolwiek przedsięwzięć. Funkcjonariusze uczulają też, by do mieszkania nie wpuszczać obcych osób, tym bardziej jak jesteśmy w domu sami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro